Make your own free website on Tripod.com

Alara Silver

Bilgilenin

Home
Our Products
Catalog
Bilgilenin
Adres

Avrupa Pasajı
 
Mr. Scribe'in 125 yıl önce yaptırdığı Balıkpazarı'ndaki ünlü pasajın hikâyesi...
>>

Burçlar ve Taşlar

Yüzyıllar boyunca burçlar ve değerli taşlar arasında bazı 
bağlantılar kurulmuştur. Belirli taşlar, belirli astrolojik
burçlarda doğan kişiler üzerinde,..
  
>>

Kapalıçarşı
 
İstanbul’un en eski çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, Nuruosmaniye ile Bayazıt Camileri arasındaki geniş alana kurulmuştur. Çarşının nüvesi, Fatih Sultan...>>

Değerli Taşlar
 
Değerli ve yarı değerli taşlar, doğadaki minerallerden ve kimyasal karışımlardan doğal olarak oluşan, kişisel zevk ve teknoloji için kullanılan oluşumlardır. Yeryüzünün değişik bölgelerinde farklı cinsleri bulunmaktadır. elliye yakın renk ve çeşidiyle kuyumculuk sektöründe kullanılmakdır.
Laboratuar ortamında meydana getirilen, gerçek değerli taşlarda çok benzer görüntü ve fiziksel özelliklere sahip olan vegenellikle gerçeğinin yerini tutması için şekillendirilen taşlara da sentetik yarı değerli taşlar denir. gerçek ve sentetik taşlar ancak laboratuar koşullarında ayırt edilebilirler.
>>

Gümüş Bakımı

Ayda bir kere sıvı gümüş cilası ile ürün üzerine pamukla bastırılarak sürülür. Ürün üzerindeki siyahlıkların çıktığı görüldükten sonra,30 sn. kadar (cilayı yemesi için)beklenir. Temiz pamuklu bezle,ilaç komple çıkarılana kadar temizlenir. Gümüşün kararması havadaki nem ve oksijen ile alakalıdır. Rutubetsiz kuru iklimlerde gümüş uzun süre parlaklığını korur.

ALARA SILVER
0212 - 244 68 68